PROF ÇEKER, DİNİ GÜNDEME ÇEKER, MİLLET BUNLARDAN ÇEKER.

Bu millet hep nelerden çeker? Önemli konular varken, onlar konuşulmasın da cahil kitlenin dikkatini bu tarafa çekelim diye önemsizleri gündeme çekenlerden çeker. Prof ÇEKER de bunu çekti, bir sürü problem varken, dini konuları yine siyasetin ortasına kondurup, gündeme çekti. Kesinlikle birilerinin gözünde de meşhur oldu. Unutulması imkansız. Böylece de kesinlikle cennetin yolunu şimdiden açtı !

Prof. ÇEKER’den YENİ İNCİLER:
HABERTÜRK’te yayınlanan “Dekolte, tacizi ve tecavüzü tetikler” yorumuyla Türkiye’nin gündemine oturan Prof. Dr. Orhan Çeker’in dini içerikli internet sitesi cevaplar.org’da sorulan sorulara verdiği yanıtlar da gündemden düşmeyecek gibi

Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker’in cevaplar.org adlı dini internet sitesinde 2008 yılında, sorulara verdiği yanıtlardan bazıları şöyle:

CARİYEYE DEKOLTE SERBEST
Avret yeri, toplumumuzda hukuken bulunmayan cariyeler için de geçerlidir. Cariyelerin sadece mahremi olan erkeklere karşı değil, bütün erkeklere karşı avret yeri göğüsten diz kapağına kadarki yerleridir. Dolayısıyla cariye, İslam toplumunda baş açık ya da kolları açık veya diz kapağından aşağısı açık gezdiği zaman günah işlemiş olmaz.

DEKOLTE AYAKTA BAŞLAR
Kadının yabancı erkeklere karşı avret yeri, yüz ve eller hariç vücudun her tarafıdır. Ayakları dahi avret yerine dahil eden görüşler ağırlıktadır.

KADIN YÜZÜNÜ DE KAPAMALI
Kadının yüzü, avretten değildir. Ama bir fitne söz konusu ise yüzünü de örter, evden çıkması caiz olmayabilir.

‘DAR GİYSİ’ TESETTÜR OLMAZ
Zamanımız Müslüman kadını, başını örtüyor, pardösü de giyiyor ama dar giyindiği için vücut çizgileri olduğu gibi ortada olabiliyor. Bu hanımlar tesettür adına örtünüyorum, demesinler. Ne şiş yansın ne kebap hesabı bir örtünme. Bu noktada Müslüman kadında ciddi bir yozlaşma görüyorum.

PARFÜMLÜYE CENNET HARAM
Kadın, yabancı erkeklerin alabileceği şekilde koku sürünecek olursa, o kadına cennet kokusu haram olacaktır. Evde sürünür, yabancı erkekleri celbedici kokular sürünemez.

GAYRİMÜSLİM NİNE
Bir gayrimüslim ninesini düşününüz. Bir de bizim ninelerden birisini. İkisini yan yana koyun. Hangisi daha cana yakın ve sevimli? Elbette hepiniz diyeceksiniz ki, bizimki. Halbuki o gayrimüslim nine ömür boyu cilt bakımı yaptı. Cilt bakımı masrafı ile üç-beş aile geçinebilirdi.

TOPUKLU GİYME
Kadının topuğuna ses çıkarıcı şey çaktırması, yolda yürürken, ta uzaktaki erkeklerin bile dikkatini çekecek sesler çıkarması, ayete aykırı düşmektedir.

SAÇ BOYAMA CAİZ DEĞİL
Gösteriş olsun diye saç boyama caiz değildir. İnsanı kibre ve şımarıklığa götürür.

KONUŞURKEN KIRITMAMALI
Kadının sesi düz konuşma şeklinde caizdir. Kadının sesini, yabancı erkeklerin dinlemesini yasaklayan ayet bilmiyoruz. Ancak şu tavsiye var. Erkeklerle konuşurken kırıtmadan, fazla laf etmeden konuşmasının sakıncası yok.

SOKAĞA ÇIKMAMA ŞARTI
Kadının yola çıkmasına, evinden çıkıp dönünceye kadar can ve mal, özellikle de namus konusunda, emniyet içerisinde gidip gelebiliyor mu, gelemiyor mu? Hatta namusu, evinden dışarı çıktığı zaman tehlikedeyse, evinden çıkması caiz olmaz.

prof. orhan çeker, KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ilahiyat fakültesi .
———————————————————————————-

YORUMLAR                         :
———————————-
PROFESÖR ORHAN ÇEKER,
DİNİ GÜNDEME ÇEKER,
MİLLET BUNLARDAN ÇEKER.

HERKESE GÜNAH OLAN BİR KONUNUN,
CARİYELERDE GÜNAH OLMAYACAĞINI SÖYLEYEN İLİM ADAMI, BİR HOCA.
VAH 21’nci ASRIN TÜRKİYE’sine VAH.

Yorum 2: google’da “sözde din adamların yarattığı keşmekeş” yazısını arayın lütfen okuyun.
Keşmekeşi kimlerin yarattığını anlayacaksınız.