“ORDUBOZAN” DİYEN HULÜSİ AKAR, BUNLAR DOĞRU İSE ÜLKEYİ YAKAR!

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ve tarihi konuşması! Dikkatle okuyunuz, sonuna kadar okuyunuz, efendim.

Akar’a “ordubozan” yanıtı geldi

Ahmet Zeki Üçok... 08.06.2021

*”SİZ HARİÇ…”*

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Denizkurdu 2021 Tatbikatı‘nın Doğu Akdeniz’deki “seçkin gözlemci günü” faaliyetleri sonrasında yaptığı konuşmaya itiraz geldi.

Bakan Akar o konuşmasında “Yalanla dolanla ordumuza ve onun komuta heyetine dil uzatmayı adet haline getiren ordubozanlar var. Fitne ve fesat peşinde koşan bu ordubozanlar, TSK’nin tatbikatlardaki ve asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla üç kıtada icra etmekte olduğu operasyonlardaki başarılarını engelleyemeyecekler, gölgeleyemeyecekler” ifadelerini kullanmıştı.

Emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok “ordubozan” ifadesinin yer aldığı bu sözlere tepki gösterdi.
Sayın Akar’ın suçlayıcı ve ötekileştirici bu konuşmasına bir anlam veremedim” diyen Üçok “Ancak, sayın Akar’ın komutan ve bakan olarak hakkımda yedi defa suç duyurusunda bulunan bir kişi olması nedeniyle kimi kast ediyor acaba diye düşünmeden de edemedim” ifadelerini kullandı.

Sn. Hulisi AKAR
– Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde son sıradan korgeneralliğe terfi edip, önünde kendisinden kıdemli altı korgeneral varken, hepsi FETÖ kumpasları ile tasfiye edilip birinci sıradan orgeneral olan tek bir asker yoktur. Siz hariç.

– Komutanı olduğunuz ordunun emrindeki hainler tarafından 251 kişinin şehit, 2196 kişinin gazi edildiği kanlı darbe girişimi sonrası hiçbir şey olmamış gibi görevine devam eden ve daha sonra da adeta terfi ederek Milli Savunma Bakanı olan dünyanın hiç bir yerinde tek bir asker yoktur. Siz hariç.

– Orgeneral olarak katıldığı Yüksek Askeri Şura’larda, 15 Temmuz kanlı darbe girişimine fiilen katılan 2 Orgeneral, 9 Korgeneral, 32 Tümgeneral ve 118 tuğgeneralin terfi etmesi için oy veren Necdet Özel ile beraber iki askerden birisiniz.

251 vatandaşımızın şehit, 2196 vatandaşımızın gazi edildiği, TBMM’nin bombalandığı, kahraman Özel Harekat Polislerimizin alçakça katledildiği kanlı darbe girişiminin planlayıcısı ve yöneticisi olan Tümg. Mehmet Dişli ve Tuğg. Mehmet Partigöç’ü yanından ayırmayan, emir subayından genel sekreterine, özel sekreterinden koruma müdürüne, basın müşavirinden halkla ilişkiler müdürüne kadar tüm yakın çevresinin FETÖcü askerler tarafından çevrildiğinden haberi olmayan komutanlar hiç olmadı. Sizler hariç.

– Ordumuzun 3000 yıllık tarihinin hiçbir döneminde, aynı anda Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı karargahları ordumuz içerisindeki hainler tarafından işgal edilmedi. Sizin döneminiz hariç.

– 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gecesi, sokağa çıkıp darbeci hainlere karşı koyan 8 yaşındaki Görkem Mert gazi, 15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım şehit olurken boğazı sıkılıp, ters kelepçe vurulan, saatlerce tutsak edilen hiçbir komutan olmadı. Sizler hariç.

– Kahraman ordumuzun 3000 yıllık tarihinin hiçbir döneminde, hiçbir komutanın emrindeki generallerin yarısı, subayların üçte ikisi, assubayların üçte biri, komutanlarının dışında başka hiç bir merciden emir almadı. Sizin döneminiz hariç.

– Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde, hiçbir komutan emrindeki askerlerin hangisinin terfi ettiğini, hangisinin emekli edildiğini Yüksek Askeri Şüra’da öğrendiği bir zaman olmadı. Sizin döneminiz hariç.

– Hepsi beraat eden 64 general ve amiral Balyoz kumpası süresince haklarında soruşturma var gerekçesi ile emekli edilirken, ilgili kuvvet komutanlıkları tarafından emekli edilsin denilen, hakkında FETÖ üyeliği soruşturması olan Serdar Aksoy tuğgeneralliğe yükseltilerek KKK İstihbarat Daire Başkanlığına, Ahmet Cevdet Kaplan tuğamiralliğe terfi ettirilerek Deniz İkmal Komutanlığına sizin döneminizde atandı.

– Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde, askeri aracına binip tarikat evine giden, sarık takıp gösteri yapan hiçbir amiralin yaptığı yanına kar kalmadı. Sizin döneminiz hariç.

– Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde, tuğgeneralliğe terfi ettirilen 297 tuğgeneralin yarısının hiçbir gerekçe gösterilmeden ve görev süreleri dolmadan emekli edildiği hiçbir dönem olmadı. Sizinki hariç.

– Cumhuriyet tarihimizin hiçbir döneminde, generallerin üçte ikisi, subayların üçte ikisi, assubayların üçte biri, uzman er/erbaşların üçte ikisi en fazla beş yıllık tecrübeye sahipken, 20-30 yıl tecrübeye sahip, ordumuzun savaşma hafızasını olan 1571 albay hiçbir gerekçe gösterilmeden emekli edilmedi. Sizin döneminiz hariç.

– 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sırasında, Assubay Ömer Halis Demir’e vur emri vererek darbenin akışını değiştiren Özel Kuvvetler Komutanı Korg. Zekai Aksakallı, 15 Temmuz ve Suriye kahramanı Metin Temel ve Doğu Akdeniz’de jeopolitik üstünlük elde etmemizi sağlayan Libya ile yaptığımız Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması Anlaşmasının mimarı Tüma. Cihat Yaycı gibi ülkemizin yetiştirdiği değerler hiçbir dönemde bu kadar kolay harcanmadı. Sizin döneminiz hariç.

– Ordumuzun 3000 yıllık tarihinde, ordumuzun emrinde görev yapan general, amiral, subay ve assubay tayin ve atamalarının siviller tarafından yapıldığı tek bir gün olmamıştır. Sizin döneminiz hariç.

*Ahmet Zeki Üçok* Emekli Hakim Albay