ERKAN BAŞ KİMDİR?

Erkan Baş kimdir? Erkan Baş kaç yaşında ve nereli? Erkan Baş'ın siyasi kariyeri nedir? Erkan Erkan'ın Baş hayatı ve biyografisi!İşçi Partisi Genel Başkanı ve Istanbul Milletvekili Erkan Baş, TBMM Koronavirüs özel oturumunda yaptığı konuşma ile gündem oldu. Erkan Baş kimdir? Erkan Baş kaç yaşında ve nereli?

Corona virüs nedeniyle TBMM’de özel oturum düzenlendi. Bu oturumda Türkiye İşçi Partisi Istanbul Milletvekili Erkan Baş bir konuşma gerçekleştirdi.

Yaptığı konuşma ile sosyal medyada ve ulusal basında gündem olan Erkan Baş hakkında merak edilenler şunlardır.

ERKAN BAŞ KİMDİR?

Doğum tarihi: 14 Temmuz 1979

Doğum yeri: Berlin – Almanya

Mesleği: Tarihçi, akademisyen

ERKAN BAŞ HAYATI VE BİYOGRAFİSİ?

Erkan Baş, 14 Temmuz 1979 tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde doğmuştur.

Yugoslavya göçmeni Boşnak bir aile olan ebeveyni Almanya’ya çalışmaya giden işçi bir aileydi.

Istanbul Alibeyköy’de büyüdü. İlkokul, ortaokul ve liseyi Istanbul’da okudu. Istanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümünü bitirdi. Aynı alanda yüksek lisans çalışması yaptı. Üniversite sonrasında “Bilim Tarihi Araştırmaları dergisi” Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Aynı yıllarda bir süre İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Üniversitede yemekhanenin özelleştirilmesine karşı yapılan eylemin ardından uzaklaştırma cezası aldı ve akademisyenlik hayatı da böylece yarıda kaldı.

Genç yaşta Sosyalist İktidar Partisi (SİP) üyesi oldu. Bu partide ve devamında kurulan Türkiye Komünist Partisi’nde (TKP) çeşitli sorumluluklar üstlendi.

Baş şu anda Türkiye İşçi Partisi Kurucular Kurulu Üyesi görevinde bulunuyor. 27.Dönem TBMM Milletvekilidir.

ÖZELLİKLERİ: Sözünün eri, azmettiği konuda başarıyı yakalayan, adalette taviz vermeyen bir devrimci, olarak tanımlanır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir