AKP’NİN ÜCRET VURGUNCUSU BÜROKRATLARI

Milyonlarca vatandaş işsizlikle boğuşurken ve milyonlarcası da asgari ücretle geçinmeye çalışırken, bürokraside çifte ve üçlü maaş keyfi var. Bazı bürokratların aldığı aylık ücretler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 88 bin liralık maaşını bile geride bıraktı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Büyük bölümü AKP’li aday ya da eski vekil. İnsanlar aç ama yandaşlar maaş zengini. Böyle bir düzen olur mu ?” dedi. Yavuzyılmaz çifte ve 3’lü maaş alan 14 ismi de şöyle açıkladı:

Deniz Yavuzyılmaz

Nadir ALPASLAN: Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı ve bu görevinden 27.717– TL alıyor. Ayrıca Kuveyt-Türk Bankası Yönetim Kurulu üyeliği ve kâr payı ile birlikte;

Aylık geliri: 176.000– TL

Burhan ERSOY: Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesi.

Aylık maaşı: 176.000– TL.

Şakir Ercan GÜL: Maliye Bakan Yardımcısı, aynı zamanda Sun Express Yönetim Kurulu Üyesi ve Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak 3 maaş alıyor.

Aylık geliri: 81.005– TL.

Hüseyin AYDIN: Eski Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Turkcell Yönetim Kurulu üyeliği ile Ziraat Katılım Yönetim Kurulu Başkanlığından ücret alıyor. Eski Türkiye Varlık Fonu Üyesi ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Aydın, buralardan ise maaş almadığını açıkladı.

Aylık geliri: 74.000– TL.

Salim Arda ERMUT: Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü. Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi.

Aylık geliri: 66.917– TL.

Erdal ERDEM: Kardemir Yönetim Kurulu ve Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyesi. Karçel Yönetim Kurulu Başkanı da olan Erdem, buradan ücret almıyor.

Aylık geliri: 62.403– TL.

Ömer Fatih SAYAN: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı. Sayan buradan da ücret artı 6 maaş ikramiye alıyor.

Aylık geliri: 61.766– TL.

Selim DURSUN: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı… Aylık geliri Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliği ile;

Aylık geliri: 61.766– TL

Enver İSKURT: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt aynı zamanda Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi. Buradan aldığı ücret ve ikramiyelerle;

Aylık geliri: 61.766– TL

Nurettin NEBATİ: Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi. AKP eski milletvekilidir.

Aylık geliri: 61.766– TL.

Bülent AKSU: Eski Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı ve Eski Eximbank Genel Müdürü Aksu, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor.

Aylık geliri: 56.000– TL.

Mehmet CEYLAN: Eski Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı, eski Kalkınma Bakan Yardımcısı ve eski AKP milletvekili olan Ceylan aynı zamanda PETKİM Yönetim Kurulu Üyesi.

Aylık geliri: 44.000– TL.

Mehmet BOSTAN: Eski Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı, Eski Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Vakıf Emeklilik Genel Müdürü. Halen PETKİM Yönetim Kurulu Üyesidir.

Aylık geliri: 44.000– TL.

Zehra Zümrüt SELÇUK: Eski Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı. Bakanlıktan ayrıldı, Kardemir’e yönetim kurulu üyesi oldu. Bakanken  maaşı 28.000– lira idi.

Aylık geliri: 39.423– TL.

Yanda resmi görülen Akp’li Mehmet METİNER, bu aşırı ücreti lanetleyen bir twit attı, ama daha sonra birilerinin emriyle olsa gerek, o twit silindi.

Aşağıda ise halkına oturdukları yerden çok böyyük hizmetler yapıp, o halkın açlığı pahasına bol bol ücretler aldığı için ‘AHH çektiren AhKaPe‘liler’ ünvanı alan bürokratların mutlu resimlerini görüyorsunuz.!.