Akp yandaşı Ardan Zentürk; BU PİYASA ERDOĞAN’I YER

“SAYIN ERDOĞAN, BU PİYASA SİZİ YER”

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk bugünkü köşesinde, “Sayın Erdoğan, bu piyasa sizi yer” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, marketlerin bir süreliğine patlıcan ve biber satmama kararıyla ilgili geçen günlerde açıklamalarda bulunmuştu.

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk ise, konuyla ilgili olarak, “Sayın Erdoğan, bu piyasa sizi yer!” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

“Bayraktar bir-kaç gün önce çok önemli bir açıklama yaptı, gıda enflasyonunda asıl sorumlunun üreticiden 1 TL’ya alınan ürünün tüketiciye en az 5 TL’ya ulaşmasına neden olan aracı ve marketler olduğunu söyledi” hatırlatmasında bulunan Zentürk, “Kimdir bu aracılar? FETÖ bağlantılı mıdırlar? Emperyalizmden aldıkları emirleri mi uygulamaktadırlar? Marketlerin yöneticileri kimlerdir? Bu yöneticiler hakkında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) araştırma yapmakta mıdır?”diye sordu.

Bir ekonomik saldırının söz konusu olduğunu ifade eden Zentürk, bu saldırıyla ilgili olarak, “Belediyelerin veya Ticaret Bakanlığı’nın denetimleriyle göğüslenecek bir saldırı değildir, belli oldu” dedi. Zentürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Eğer, bu enflasyonist saldırının perde arkası aydınlatılmaz ve sorumluları millete teşhir edilmezse, bu piyasa sizi yer” diye belirtti.

Ardan Zentürk’ün yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“1’e 5 fiyatlandırma vatana ihanettir!..

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar bir-kaç gün önce çok önemli bir açıklama yaptı, gıda enflasyonunda asıl sorumlunun üreticiden 1 TL’ya alınan ürünün tüketiciye en az 5 TL’ya ulaşmasına neden olan aracı ve marketler olduğunu söyledi.

Bu açıklama önemlidir, üzerinde tartışılmalıdır. Eğer bu ülkenin ‘Kuvvacı medyası’ varsa, vatana ihaneti belgeleyen bu açıklamanın takipçisi olmalıdır.

Kimdir bu aracılar? FETÖ bağlantılı mıdırlar? Emperyalizmden aldıkları emirleri mi uygulamaktadırlar? Marketlerin yöneticileri kimlerdir? Bu yöneticiler hakkında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) araştırma yapmakta mıdır? Neden, gıda sektöründeki aracılar ve market işleten şirketler, tüm uyarılara karşın bu kadar rahat direnmekte, umursamadan vatandaşı canından bezdiren bir ekonomik saldırının parçası haline gelmektedir?

Sayın Erdoğan…

Bu saldırı, belediyelerin veya Ticaret Bakanlığı’nın denetimleriyle göğüslenecek bir saldırı değildir, belli oldu.

Şili’nin solcu lideri Allende’yi o korkunç sona götüren 1973 Pinochet darbesinin öncüsünün CIA tarafından tezgahlanmış kamyoncular grevi olduğunu ve o grevin halkta yarattığı bezginliğin nerelere vardığını görmüş bir kuşağız, anladınız siz beni.

Eğer, bu enflasyonist saldırının perde arkası aydınlatılmaz ve sorumluları millete teşhir edilmezse, bu piyasa sizi yer!..

Bu konudaki ilk uyarımı, 10 Mayıs 2018’de yapmıştım (Sayın Erdoğan, bu bürokrasi sizi yer!..) sonrasında neler yaşadığımız ortadadır.

Danışmanlarınızdan ricam, o uyarı yazısının linkini veriyorum, bu yazıyla birlikte onu da tekrar masanıza koysunlar.”

04 Şubat 2019

KAYNAK: www.patronlardunyasi.com