Ayakkabı kişiliği yansıtır

Seçtiğiniz ayakkabı modelinin kişisel özelliklerinizi yansıttığını ve bu nedenle de erkekler üzerindeki etkisinin oldukça fazla olduğunu biliyor musunuz?
Bayanlar, siz belki farkında değilsiniz ama seçtiğiniz ayakkabı modelinin erkekler üzerindeki etkisi son derece fazla! Çünkü seçtiğiniz ayakkabı sizin tüm özelliklerinizi bir çırpıda gözler önüne seriyor.
Dış görünüşün insanlar üzerinde ne kadar önemli bir etki bıraktığı, herkes tarafından bilinen hatta araştırmalarla ispatlanan bir gerçek. Öyle ki giyimine göre insanlar hakkında fikir ediniyor, onlardan etkileniyor, hoşlanıyor ya da hoşlanmıyoruz.
Örneğin tüm kadınlar, iyi giyimli, şık ve bakımlı bir erkeği her ne kadar yakışıklı olmasa da çekici bulabiliyor. Aynı şekilde, aslında inanılmaz hoş bir fiziğe sahip birini de, üzerindeki zevksiz kıyafet yüzünden itici bulabilirsiniz.
Araştırmaların ortaya çıkarttığı ilginç bir gerçek daha var. O da tercih ettiğiniz ayakkabı tarzının kişiliğinizin aynası olduğu. Öyle ki, erkekler ayakkabı konusunda en az kadınlar kadar takıntılı olduklarından, birlikte olacağı kadını ayakkabısına bakarak seçiyor…

Platform topuk
Platform topuk, renkli, çocuksu, keyfine düşkün kadınların en sevdiği ayakkabı modelidir. Platform topuk ayakkabının birçok avantajı vardır.Sokakta yürürken en çok ilgiyi onlar çekerler, dolgu topuk sayesinde boylarını uzun gösterebilir ama ince topukla olduğu kadar da sıkıntı çekmezler; yağmurdan korunur, aynı zamanda bulutların üzerinde yürümenin keyfini yaşarlar. Ne var ki, bu tip ayakkabılarla daha çok teenage erkeklerin ilgisini çekebilirler. Çünkü platform topuklu ayakkabılar, daha çok genç kesim tarafından tercih edilir.

Alçak topuklu
Rahat ama düzgün giyinmeyi seven kadınlar, az topuklu ayakkabıları tercih ederler. Daha çok ofis ortamında ya da bir şirkette yönetici olarak çalışırlar. Düzenli bir hayatı tercih ederler. Genelde orta yaş krizine girmeye müsait tiplerdir. Yani 30’una kadar evlenmeyi ya da evliliğe doğru giden düzenli bir ilişkilerinin olmasını fazlasıyla önemserler. 30’un üzerine gelmiş ve kısa bir süre içinde evlenmezse asla bir aile kuramayacağını düşünen erkekler, bu tip kadınları kendilerine uygun bulurlar.

Rahat ve spor
Bu tarz ayakkabılar genellikle pratik insanların seçimidir. İşte de, evde de sürekli bir koşuşturma halindedirler. Rahat edebilmek için topuksuz ayakkabı giyerler. Etrafındaki kişilerle ilgilenme, onlara yardım etme ve her şeyi çekip çevirme eğilimi gösterirler. Bu yüzden kendine bakmaktan aciz, pijamalarını bile katlayamayan erkeklerin ilgisini fazlasıyla çekeceklerdir. Çünkü onların bakıma ihtiyacı vardır.

Yüksek topuklu
Siz gerçekten de meziyetlerinin farkında olan bir kadınsınız. Maliyeti ne olursa olsun, çekici görünmenin ve güzel giyinmenin faturasını ödemeye hazırsınız. Size ilgi duyan erkekler de muhtemelen maceradan, erotizmden hoşlanan, hayal gücü geniş kişiler olacaktır. Ama unutmayın, bu tip erkekler ilişkiye çok hızlı girer ve aynı hızla da terk ederler. Sonradan üzülmek istemiyorsanız dikkat!