AHA TEK ADAM, AHA TEK MİLLET

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi
Ahmet Tezcan

AHA TEK ADAM , AHA TEK MİLLET !…
HAYIRLI OLSUN .GÜLE, GÜLE KULLANIN !..

ARTIK, ŞEYH DEYİN, TEK ADAM DEYİN, PADİŞAHIMIZ DEYİN,

NE DERSENİZ DEYİN !..ARTIK BİZİM DE TEK ADAMIMIZ VAR.

ÖNCEDEN BU TEK ADAM HEVESLİSİNİN ELİNİ KISITLI DA OLSA BAĞLAYAN BİR PARLEMANTO VARDI.
ONU DA ORTADAN KALDIRDI. DAHA DOĞRUSU ELBİRLİĞİ İLE KALDIRDIK.
PEKİYİ O NE YAPTI, NE YAPIYOR ?
O DA !..
OSMANLININ KÜLLERİNDEN PIRIL PIRIL LAİK BİR TÜRK DEVLETİ KURAN. VE; BU DİNİN TEBLİĞCİSİ HZ. MUHAMMEDİN, TEBLİĞ ETTİĞİ KURAN’IN AÇIK EMRİ OLAN, AKLI BİLİMİ VE İLMİ DİNİN MERKEZİNE KOYUP, ÜLKE YÖNETİMİNİ TEK ADAMLIKTAN ÇIKARIP, PARLAMENTER SİSTEME GEÇEREK EMPERYALİST DEVLETLERİN OYUNUNU BOZAN, AKLI DİNİN MERKEZİNİ KOYAN ATATÜRK OKULLARDAN EĞİTİM MÜFREDATINDAN ÇIKARILIYOR, LAİKLİK YİNE MÜFREDATTAN ÇIKARILIYOR, YADA GÖSTERMELİK HALE GETİRİLİYOR . AÇIKÇASI DİNİN MERKEZİNDEN “AKIL“ ÇIKARILIYOR.
YENİ EĞİTİM SİTEMİ İLE DE, ARTIK OKULLARIMIZDA İLERİDE SATILIK ŞEYH NAMZETLERİ YETİŞTİRİLİYOR. TAM DA EMPERYALİST DEVLETLERİN İSTEDİĞİ GİBİ;

“BİR ŞEYH SATIN ALIR, HEPSİNİ YÖNETİRSİNİZ”.
KİM SÖYLÜYOR BUNU?
BUNU DÜNYA SİYASETİNE YÖN VEREN, DÜNYANIN EN TEHLİKELİ VE SİNSİ MİLLETİ OLAN, BİR İNGİLİZ TARİHÇİSİ ;

“ GÜNEY MÜSLÜMANLI’ĞI YANİ “EŞARILIK“ (FAS’TAN ARABİSTAN’A) BİZİM İÇİN TEHLİKE OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR. BİR ŞEYH SATIN ALIR , HEPSİNİ YÖNETİRSİNİZ.
BİZİM İÇİN KUZEY MÜSLÜMANLIĞI YANİ “MATURIDILIK“ (İSTANBULDAN BUHARA’YA TÜRK BÖLGESİ) TEHLİKELİDİR. BUNLAR BİLİMLE BARIŞIKTIR.

O NEDENLE HER ZAMAN ATATÜRK GİBİ BİR ASİ ÇIKABİLİR. !
BUNUN ÖNLEMİ ŞİMDİDEN ALINMALIDIR.
(İNGİLİZ TARİHÇİ ARNOLD JOSEPH TOYNBE)

ŞİMDİ BU PENCEREDEN BAKARSAK; MÜSLÜMAN COĞRAFYANIN NEDEN KAN GÖLÜ İÇİNDE YÜZDÜĞÜNÜ, MÜSLÜMAN COĞRAFYANIN YER ALTI, YER ÜSTÜ ZENGİNLİKLERİNİN, O ÜLKENİN BAŞINDA BULUNAN TEK ADAMLARIN DA YARDIMIYLA, EMPERYALİST DEVLETLERCE YAĞMALANDIĞINI DAHA İYİ ANLATABİLİRİZ…

PEKİ BİZDE DURUM NEYDİ?
DURUM ŞUYDU; 1517 DE YAVUZ SULTAN SELİM MISIR’DAN HALİFELİĞİ ALARAK GETİRDİĞİNDE, HALİFELİKLE BİRLİKTE ORALARDAN EŞARİ DİN ADAMLARINI DA GETİRDİ. DEVLET KADEMELERİNDEN MATURIDILIK UZAKLAŞTIRILARAK EŞARILIK YERLEŞTİRİLDİ. YANİ AKIL VE BİLİM UZAKLAŞTIRILDI. BUNUN NETİCESİ OLARAK DA OSMANLI İLERLEYEN ZAMANLARDA ÇÖKÜŞE GEÇTİ. Kİ..
SONU MALUM. OSMANLI TÜRK AKLINI DEVLETTEN UZAKLAŞTIRMASININ BEDELİ TARİH SAHNESİNDEN SİLİNMESİ İLE NOKTALANDI.

TA Kİ 1923 DE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK CUMHURİYETİ İLAN EDİP MUTURIDILIĞI TEKRAR HAYATA GEÇİRİP, AKLI BİLİM VE İLİMİ DİNİN MERKEZİNE KOYDU. ÜLKE YÖNETİMİNİ TEK ADAMLIKTAN ÇIKARIP, PARLEMENTER SİSTEME GEÇİRDİ. BU DA EMPERYALİST DEVLETLERİN HESAPLARINI BOZDU.

AMA O BÜYÜK İNSANIN 1938‘DE GÖZLERİNİ HAYATA KAPATMASI İLE, BU ODAKLAR VAKİT KAYBETMEDEN HAREKETE GEÇTİLER.
TÜRKİYE’DE ATATÜRK’ÜN GETİRDİĞİ DİN ANLAYIŞI VE PARLEMENTER SİSTEM DEVAM EDERSE SATIP ALIP HER İSTEDİKLERİNİ YAPTIRA BİLİCEKLERİ BİR TEK ADAM, BİR ŞEYH OLMAYACAKTI. ÖYLEYSE BUNLARIN ORTADAN KALDIRILMASI YIKILMASI BİR AN ÖNCE YAPILMALIYDI.
PEKİ BU NASIL YAPILACAKTI?

ÖNCELİKLE ATATÜRK BU MİLLETE DİNSİZ GÖSTERİLECEK, AYYAŞ GÖSTERİLECEK, ŞAPKA TAKMADI DİYE DİN ADAMLARINI İDAM EDEN. DİN DÜŞMANI GÖSTERİLECEKTİ.! ÖYLE DE YAPILDI. PLAN BÜYÜK ÖLÇÜDE DE TUTTU.

İŞİN GERÇEĞİ (İSTİKLAL MAHKEMELERİNDE YARGILANIP İDAM EDİLEN BU DİN ADAMLARI DENİLEN ŞARLATANLAR, ŞAPKA TAKMADIĞI İÇİN DEĞİL, VATAN HAİNLİĞİ NEDENİYLE İDAM EDİLMİŞLERDİR. İSKİLİPLİ DEDİKLERİ İBLİSİPLİ GİBİ)
AMA HER TÜRLÜ KÖTÜLEMEYİ YİNE GÖREVLENDİRDİKLERİ DİN ADAMLARI VASITASIYLA, VE BU MİLLETİN CAMİLERİNDE YAPTIRMAKTAN ÇEKİNMEYECEKLERDİ. 1938 DEN BU TARAFA
BU KARALAMA KAMPANYASI HIZ KESMEDEN, AKSİNE ARTARAK DEVAM ETTİ HALEN DE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.
ÇÜNKÜ ;
TÜRK MİLLETİ KURAN’DAKİ İSLAMI, AKLINI İLİMİ BİLİMİ KULLANARAK YAŞAMASIN, HURAFE, KURUNTU, BİDAT, RİYA‘DEN UZAK YAŞAMASIN DİYE.
İNSANLARIMIZI İSTEDİKLERİ GİBİ YÖNLENDİREBİLMEK İÇİN BU YOLU SEÇTİLER. HALA DA ETKİLİ BİR BİÇİMDE ŞEREFSİZCE BU KARALAMA VE İFTİRA KAMPANYASINA DEVAM EDİYORLAR. BUNUNLA DA YETİNMEDİLER ;
ATATÜRK’ÜN KAPATTIĞI TEKKE VE ZAVİYELERİ, ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜYLE 1938’DEN SONRA BİRER BİRER AÇMAYA BAŞLADILAR, KILIK KIYAFET DEVRİMİNİ AYAKLAR ALTINA ALARAK SARIKLI, CÜPBELİ, HER TARİKATIN SİMGESİ OLAN BAŞLIKLI ADAMLAR ORTALIKTA CUMHURİYETE MEYDAN SAVAŞI AÇTILAR. CUMHURİYETE MEYDAN OKUR HALE GELDİLER.

ARTIK İNGİLİZ TARİHÇİNİN SATIN ALABİLECEĞİ ;
AKLIN VE BİLİMİN UZAKLAŞTIRILDIĞI, AKLINI KULLANMAYANLARIN SEÇTİĞİ TEK ADAM, YADA ŞEYH, YADA PADİŞAH DEYİN. ARTIK BİZİM DE VAR. O TEK ADAMIMIZDAN. ONA ENGEL PARLAMENTO DA YOK ARTIK (SADECE ETKİSİZ VE YETKİSİ OLARAK GÖSTERMELİK BİR ŞEY) BU ENGELDE ORTADAN KALDIRILDI.
İNGİLİZ TARİHÇİNİN DOLAYISI İLE EMPERYALİST ÜLKELERİN,
KUZEY MÜSLÜMANLIĞINDAN KORKMASINA GEREK KALMADI.
YANİ ; (İSTANBUL’DAN BUHARA’YA TÜRK BÖLGESİ “TEHLİKELİDİR. BUNLAR BİLİMLE BARIŞIKTIR.)
TEHLİKESİ BİTMİŞ, KUZEY MÜSLÜMANLAĞI DA, ARTIK GÜNEY MÜSLÜMANLIĞI GİBİ OLMUŞTUR.! TEK ADAMLARINI SATIN ALIP SÖMÜRDÜĞÜNÜZ ELLİ ALTI İSLAM ÜLKESİNE DÖNMÜŞTÜR ÜLKEMİZ.
SİZLER İŞİNİZİ BİLİRSİNİZ !…
AHA TEK ADAM, AHA TEK MİLLET KOLAY GELSİN !…
TÜRK MİLLETİNİN AKLI BAŞINA GELENE KADAR DEVAM…
Kurt Şeyh Ahmet TEZCAN 25.07.2018