Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'İlk defa duyacaksınız! Çarpıcı açıklamalar ATATÜRK'ü İYİ TANIYIN o EVLİYADIR "Kim Mustafa Kemal Atatürk'e dinsiz diyorsa, bilin ki o... YENİ venimesn com.ir MESAJ' görseli olabilir‘Atatürkü iyi tanı O bir evliyadır. Sen O‘nun sakalının, cübbesinin, şalvarının olmadığına bakma. Nutuk‘u okuduğun zaman bir evliya kimliğinin dışında bir şey göremezsin Ahmet Kayhan Hazretleri.

Atatürkü hiç kimse böyle anlatamadı.

Altının kıymetini sarraf bilir” der, atalarımız…

Koskoca bir imparatorluk yıkılıyor, o dönemin işbilmez siyasileri işgalcilerin kontrolü altına giriyor ve Anadolu coğrafyası dört bir yandan işgal ediliyor.

Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasa, Anadolu yurdunda bir tane Müslüman Türk kalmayacaktı.

İşte bu vaziyetteyken, tek başına yola çıkan, dağınık ve bitkin halde bulunan milleti toparlayıp tek bir yumruk haline dönüştüren bir Lider asla normal bir insan olamazdı. Ancak her yönüyle özel donanımlı, seçkin bir insan böyle bir gidişata dur diyebilirdi.

Yıllarca Atatürk‘e dinsiz dediler, dinsiz demek inanmayan demek… Allah’a ve Resulü’ne iman etmeyen, manevi duyguların zirvesini yaşamayan bir insan, nasıl olur da Müslüman Türk milletinin vatanını, namusunu, imanını kurtarmak için her şeyini ortaya koyar ve her şeyden önemlisi bunu başarır? Hiç aklınız alıyor mu?

Bu soruları bugün çok rahatlıkla sorabiliyoruz ama dün birçoğumuz “dinsiz” iftiralarına inanıyorduk. Ta ki Prof. Dr. Haydar Baş “Hoş Geldin Atatürk” eserini ortaya koyana kadar, “Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk birleştirici harçtır, Atatürk Ehl-i Beyt soyundandır, Atatürk bu milletin inancıdır” diyene kadar…

İngiliz ve Yunan istihbaratının ve de onların yerli tohumlarının fitneleriyle gözümüze yerleştirilen perde, Prof. Dr. Baş’ın gerçek Atatürk’ü belgelerle önümüze koymasıyla bir anda kalkıverdi.

Bundan sonra bu vatanın her bir samimi evladı gibi, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran irade ancak böyle mükemmel bir şahsiyet olabilir” dedik.

Bizleri gerçek Atatürk‘le buluşturan Prof. Dr. Baş’a sonsuz teşekkürler…

 Prof. Dr. Haydar Baş’la Sosyal Medya Buluşması programında Prof. Dr. Baş, birçok konuya değindi ama ana gündemi Atatürk‘tü. Sayın Baş, Atatürk‘ü her anlatışında oldukça duygusal anlar yaşıyor ve yaşatıyor. Öyle ya anlatılan “altın”, anlatan da “sarraf” olunca, bu tablonun yaşanmaması mümkün değil…

Sözü Sahibine bırakıp altını çizdiğim bazı cümleleri sizlere tekrar hatırlatayım:

* “Mustafa Kemal sıradan bir insan değildir.”

* “İslam dünyasında Ehl-i Beyt diye hepimizin tanıması gereken seçilmiş bir kesim var; Resulüllah’ın ailesi… Mustafa Kemal‘in dedesi İmam-ı Rıza bunlardan bir tanesidir. Atatürk, İmam-ı Rıza’nın soyundandır.”

* “Yani Atatürk İmam-ı Ali’nin torunudur. Yetmedi; Atatürk, Hz. Fatıma’nın torunudur. Atatürk Hz. Resulüllah’ın seçkin ümmetidir.”

* “Ankara’da yaşayan Ahmet Kayhan Hazretleri ‘Atatürkü iyi tanı O bir evliyadır. Sen O’nun sakalının, cübbesinin, şalvarının olmadığına bakma. Nutuk’u okuduğun zaman bir evliya kimliğinin dışında bir şey göremezsin‘ demiş. Ben ise biraz daha ileri giderim; Şii akaidinde, Alevi akaidinde Atatürk, Hz. Fatıma’nın soyundan gelen Mehdi Ali Resul’ün ta kendisidir, yani Hz. Mehdi’dir.”

* “Bu insan bize bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti emanet etti. Bu devleti kurarken en güçlü yönü milletin namusunu garantiye aldı. Eğer bu devlet kurulmasaydı milletin namusu koruma altında olmayacaktı.”

* “Vatanımız teminat altında, devletimiz teminat altında, ordumuz teminat altında, her şeyimiz Mustafa Kemal ile teminat altında olmuştur.”

* “Dünyanın hiçbir yerinde görülmedi ki, kendi devletini kuran insan eleştirilsin, inkâr edilsin. Ama bizde bütün bunlar oldu. Biz ise şimdi bütün bunları elimizin tersiyle silip atıyoruz.”

* “Atatürk kesinlikle misyoner faaliyetlerine, yani Müslüman’ı Hıristiyan yapma çalışmalarına son derece karşı olan bir insandı.”

* “Bursa’da bir okulda iki tane kız öğrenci Hıristiyan oldu diye okulu kapattı. Türkiye’de nüfus mübadelesi oldu. Anadolu topraklarına aldığımız insanlar Müslüman Türkler, Anadolu’da yaşayan gayrimüslimleri ise gönderdi. Bize tertemiz bir Anadolu emanet etti.”

* “Hayatı boyunca İslam ülkelerinden hiçbiriyle karşı karşıya gelip, bir tane mermi atmadı. Hep Batı âlemine, Hıristiyan dünyasıyla harp etti.”

* “Kim Mustafa Kemal Atatürk‘e dinsiz diyorsa, bilin ki o dinsizdir.”

* “Atatürk hem dini duyguları bilen hem de milli duyguları hayata geçiren biri…”

* “Benim tanıdığım sol Müslüman, tanıdığım sağ da Müslüman. Bu millet Müslüman. Şimdi bu birliği beraberliği sağlamaya var mısınız? Atatürk bunu yaptı işte. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözündeki murat bu birlikteliği temin etmekti.”

* “Anadolu’yu Müslümanlaştırarak Türkleştiren Hacı Bektaş-ı Veli’dir. Anadolu’da en büyük inkılâbı yapan Hacı Bektaş hazretleridir. Atatürk de ‘Ne mutlu Türk’üm diyene‘ demek suretiyle bunun ispatını yapmıştır.”

* “Anadolu’da 36 etnik grup vardı, ama Atatürk bunların hepsine birden ‘Müslüman Türk’ dedi. O ikiliği yok etti.”

İnanın, Sayın Baş’ın bu her bir cümlesi “atasözü” olan ifadelerini yazarken büyük bir mutluluk duydum, tüylerim diken diken oldu.

Atatürk, gerçekten seçkin bir insan olmasa söyler misiniz hiç bu tarifsiz duyguları yaşayabilir misiniz?

“Altın”ı doğru tasvir, “Sarraf’ın kalitesini de ortaya çıkarmaktadır.

Murat Çabas