MEHDİ HAZRETLERİ ve ADNAN TANRIVERDİ

MEHDİ HAZRETLERİ

19-20 Aralık 2019 tarihlerinde yapılan 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi’nde konuşan ASSAM Derneği Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı E. Tuğgeneral Adnan TANRIVERDİ şunları söyledi:
İslam Birliği olacak mı? Olacak. Nasıl olacak? Mehdi Hazretleri geldiği zaman olacak. Peki, Mehdi Hazretleri ne zaman gelecek? Allah bilir.
Peki, bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi?
İşte, ASSAM onu yapıyor.

ASSAM’ın açılımı şöyle: Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi.

Değerli Dostlar,

Günümüzde “Mehdi Gelecek” söyleminde bulunanlara; gerici, yobaz, din tüccarı, örümcek kafalı, meczup, yani akıl hastası zavallı, denildiğini biliyorsunuz.
Ancak sakın ola, Emekli Tuğgeneral Adnan TANRIVERDİ’ye de bu sıfatları yapıştırıp kendisini göz ardı etmeyesiniz!
Adnan TANRIVERDİ’yi Türk halkının çok iyi tanıması gerekmektedir.
İşte, ana başlıklarıyla Adnan TANRIVERDİ:

8 Kasım 1944’de Akşehir, Konya’da doğdu.
• 1964’de Kara Harp Okulu’na girdi
• Vakit gazetesinde (şimdiki adıyla Yani Akit Gazetesi) yazılar yazdı. İslamcı olduğunu hiçbir zaman gizlemedi ve orduda dini propaganda yapmayı sürdürdü.
30 Ağustos 1996’da Tuğgeneral rütbesiyle kadrosuzluktan emekli edildi.
• E. Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 30 Mayıs 2004 tarihinde, İhlas Marmara Evleri Cami Yaptırma ve Yardım Derneği Yönetim Kurulu’nda yer aldı.
• Kasım 2006 tarihinden itibaren, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile ordudan atılan 7 askerle kurduğu Adaleti Savunanlar Derneği’ni, ASDER kurdu. Bu derneğin Genel Başkanlık görevini üstlendi.
28 Şubat 2012 tarihinde; Müslüman Ülke Silahlı Kuvvetlerinin organizasyonu ve stratejik kullanımına danışmanlık, son kullanıcıdan eğitim aşamasına kadar özel konularda eğitim, ve harp, silah ve araçların temini, bakım ve onarım hizmetlerinde görev yapmak üzere “SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi”ni kurdu. SADAT’ın anlamı, Osmanlıca-Türkçe sözlükte şöyle verilmektedir:
SADAT: Seyitler, ulular. Hazreti Muhammed’in soyundan gelenler.
SADAT’ın; 53’ü emekli subay, 2’si sivil olmak üzere 55 danışmanı bulunmaktadır. İşte, asker kökenli danışmanlardan bazıları:
E. Tuğgeneral Mehdi Sungur, E. Tuğgeneral Korkmaz Tağma,

Tabib Albay Prof. Dr. Nevzat Tarhan, E. Tabib Albay Prof. Dr. Yavuz Şenol Onal,

Öğretmen Albay Prof. Dr. Mehmet Zelka, E. Albay Prof. Dr. Mustafa Nutku,

E. Hakim Albay A. Cengiz Tangören, E. Hakim Albay Yusuf Çağlayan,

E. Tank Kurmay Kd. Albay Fethi Kıran, E. Piyade Kd. Albay Süleyman Türkmen,

E. Tank Kd. Albay Mehmet Yavuz Ay, E. Top. Albay Nejat Özden,

E. İkmal Yarbay Hulusi Gülen, E. Yük. Müh. Kd. Albay Nuri Onay,

E. Hava Kd. Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, E. Pilot Kd. Albay Haluk Yıldırım,

E. Jandarma Kd. Albay Çetin Zamantıoğlu.

Genel Başkanı E. Tuğgeneral Adnan TANRIVERDİ olan SADAT’ın iki sivil danışmanı da şunlar: Gazeteci Yazar, Abdurrahman DİLİPAK ve Gazeteci Yazar Ahmet VAROL.

Abdurrahman Dilipak’la beraber konuk olduğum bir TV programında, örnekler vererek Dilipak’ın Siyonist İsrail yanlısı olduğunu söylemiştim. Ne tarafa bakacağını ne diyeceğini şaşıran Dilipak’ın dili dolaşmış, kem küm edip sus pus olmuştu.
19 Ocak 2013’de, SADAT A.Ş.’nin bünyesinde hizmet verecek askeri personelin kondisyonlarını koruma ve geliştirme işlevlerini yürütebilmek için “Yunus Uluslararası Doğa Sporları Derneği” ve “Doğa Sporları Derneği ve Deniz Sporları Kulübü’nü, YUSDER’i kurdu.
• E. Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 24 Mayıs 2013’de, İslam Ülkelerinin bir irade etrafında birleşmesinin teknik esaslarını inceleme ve İslam birliği temelinin atılması için uygun koşulları oluşturma hizmetleri için “Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği”ni, ASSAM’ı kurdu.
• Şimdi geldik, Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin, tüm Türk halkının tüylerini diken diken edecek korkunç itirafına. 15 Temmuz 2016 sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve askeri okullardaki yeniden yapılanmanın KENDİSİNİN TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA gerçekleştirildiğini ifade eden Adnan Tanrıverdi, şu açıklamayı yapmıştır: “Biz; Harp Okulları, Askeri Okulların tamamı Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanmalı dedik, BAĞLANDI.” “Jandarma Genel Komutanlığı’nın Genelkurmay’la İçişleri Bakanlığı’na bağlansın dedik, BAĞLANDI.” “Yüksek Askeri Şura’nın yapısı değişsin dedik, DEĞİŞTİ.” “Askeri Yüksek Yargı kralksın dedik, o da GERÇEKLEŞTİRİLDİ.” “Başkanlık sistemi gelsin dedik, o da GELDİ.”
• Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 17 Ağustos 2016 tarihinde, Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirildi.
• Adnan Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilişkisinin nasıl başladığını şöyle anlatıyor: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, İstanbul Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyduktan sonra, benim de İstanbul Maltepe Tugay Komutanı olduğum 1994 yılında tanıdım. İlerleyen zaman içinde dostluğumuz gelişti. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak davet edildim.
• Adnan Tanrıverdi, AKP ile bağını şöyle açıklıyor:”AK Parti ile gönül bağım ve AK Parti’ye oy veren seçmenle bağlantım vardır.
• Eski MİT Başkanı Mehmet Eymür, Adnan Tanrıverdi hakkında şu bilgileri vermiştir: “Adnan Tanrıverdi; Türkiye’yi eyaletlere bölen, içinde Türklük kavramı ve laiklik ilkesinin bulunmadığı bir başkanlık sistemini öngören anayasanın hazırlayıcılarından biridir. Adnan Tanrıverdi; ABD’nin Büyük Ortadoğu ve Büyük Kürdistan projelerinin yanlısı, destekçisidir.

Değerli Dostlar,

Mehdi Hazretleri gelecek! Ama biz de o gelmeden önce ortamı ona göre hazırlamalıyız!” diyen Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, ortamı hazırlama amacıyla ASSAM Derneği’ni, SADAT A.Ş’yi, YUSDER Derneği’ni kurmuştur.
Adnan Tanrıverdi, orduda görevliyken askerler arasında dini propaganda yapmış, dinci söylem ve eylemleri nedeniyle ordudan atılanları toplayıp ASDER Derneği’ni oluşturmuştur.
Burada duraklayıp şu önemli soruları sormalıyız:
Peki, Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tüm bu eylemlerini yapıp yayarken, ordunun diğer yüksek komutanları neden seslerini çıkarmadılar, görmezlikten geldiler?
İçinde TÜRK sözcüğünün geçmeyeceği, LAİKLİK kavramının bulunmayacağı bir anayasa çalışmasının içinde aktif rol almasına neden ordumuzun kurmay komutanlarından hiç karşı çıkan olmamıştır?
Türk toprakları üzerinde bağımsız bir Kürdistan Devleti kurulmasını açıkça isteyen Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin önüne neden tek bir general dahi dikilmemiştir?

Değerli Dostlar,

Gelin, gerçeklerle yüzleşelim.
Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, günümüzün moda deyimiyle, bir “ABD-SİYONİST İSARİL Projesidir.”
Adnan Tanrıverdi, orduda henüz genç bir subayken ABD- SİYONİST İSRAİL tarafından “İĞFAL” edilmiş, devşirilmiş, eğitilmiş, yetiştirilmiştir.

Kendisine, Türk Vatanını bölüp parçalama, dini söylemleri kullanarak Türk halkını bölüp bir birine düşman kamplarına ayırma görevi verilmiştir.
Adnan Tanrıverdi kendisine verilen görevde öylesine başarılı olmuştur ki, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na getirilmiştir.
Bu tabloya bakıp çok acı da verse şu gerçeği kabullenmeliyiz: Türk ordusunun komuta heyetinde artık Türkleri koruyacak bir komutan bulunmamaktadır!
Yıllardır bu tabloya bakıp kıllarını kıpırdatmayan sözde Atatürkçüleri ne kadar kutlasak azdır!

Yılmaz Dikbaş
0532 233 31 52